To już VII edycja projektu w którym Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu ma zaszczyt brać udział i udostępnić przestrzeń wystawienniczą w celu prezentacji prac plastycznych nadesłanych przez uczniów bytomskich szkół. Konkurs "Bohaterowie - Żołnierze Wyklęci"  organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu. 4 marca br. w galerii Rotunda w MBP Bytom odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród w obecność Pana Prezydenta Adama Frasa. Celem projektu jest upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i upowszechnienie wśród  uczniów bytomskich szkół wiedzy o żołnierzach Armii Krajowej, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej oraz poszerzenie wiedzy historycznej istotnej dla tożsamości narodowej, regionalnej  oraz kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych.

O wynikach konkursu poinformujemy Państwa na naszej stronie internetowej.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu. Projekt powstał pod patronatem Prezydenta Miasta Bytomia.